Помощь - Поиск - Пользователи - Календарь
Полная версия этой страницы: налог на доходы физлиц при продаже автомобилей
Украинский Мазда Клуб :: MazdaClub.UA > Around Mazda > Закон
magic
Сегодня пришло письмо (на адрес прописки Киев. обл) о том, что бы я явился в налоговую по (адресу прописки) с декларацией о доходе о продаже своего ТС в 2009г. Я его снял с учета, продал по ген. доверенности и человек в течении 10 дней поставил его на учет, став полноправным хозяином ТС. Никаких договоров купли-продажи не производилось. Немного посоветовавшись и прочтя закон, решил никуда не являться, на основании п. 12.2 этого закона.

Згідно ст.12.2 Закону про оподаткування доходів громадян ставка податку при продажу рухомого майна може скласти 1%, але якщо Ви продавали авто один раз в 2008 році. (Я продал один автомобиль). Якщо були й інші продажі, то ставка складе 15%.

Податок розраховується від суми договору купівлі-продажу, але не нижче оціночної вартості. Не впевнені, що оцінювачі зроблять оцінку авто на дату здійснення операції, але, по крайней мере, уточнити цей нюанс Ви повинні.

Податок потрібно сплатити при подачі річної декларації, яка подається до 1 квітня. Не забудьте підготувати документи, на підставі яких відбулося відчуження.

12.2. Як виняток із пункту 12.1 цієї статті при продажу одного з об'єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля, мотоцикла, моторолера або моторного (парусного) човна не частіше одного разу протягом звітного податкового року доходи продавця від зазначених операцій оподатковуються за ставкою в розмірі 1 відсотка від вартості такого об'єкта рухомого майна за умови сплати (перерахування) ним суми державного мита до бюджету або суми плати нотаріусу за нотаріальне посвідчення відповідного договору до такого посвідчення. ( Абзац перший пункту 12.2 статті 12 в редакції Закону N 3378-IV ( 3378-15 ) від 19.01.2006 )

Дохід, отриманий платником податку від продажу протягом звітного податкового року більш ніж одного із зазначених об'єктів, підлягає оподаткуванню за ставкою, визначеною пунктом 7.1 статті 7 цього Закону.

Зазначені операції відображуються в реєстрі об'єктів рухомого майна.
( Пункт 12.2 статті 12 в редакції Закону N 2505-IV ( 2505-15 ) від 25.03.2005 )


Если перевести на понятный язык, то продавая автомобиль один раз в году, можно ограничиться оплатой госпошлины в размере 1% от оценочной стоимости автомобиля. Обязательное условия - оформление сделки купли-продажи транспортного средства у нотариуса, оплата пошлины либо нотариусу, либо в банке. И не забудьте оставить квитанцию на память. Это на случай, если в конце года вам будут писать письма из налоговой инспекции.
Кстати, по непонятным причинам в формулировку "транспортное средство" не входит сельскохозяйственная техника и автобусы. С продажи таких средств прийдется платить по полной - 15%.

У меня сделки купли продажи нет.

Жду советов и комментариев.
maxwell
magic, думаю, что все же лучше прийти и сказать, что ты не продавал машину, ведь нету документов подтверждающих этот факт, пусть они докажут, что ты продал машину.
Теперь еще один вопрос, если ты все таки захочешь оплатить 1%, то от какой суммы его исчислять? ведь договора купли-продажи не существует в природе, а значит и оценка машины не производилась.

п.с. я когда продавал свои мотоциклы оформлял договор купли-продажи через биржу. их оценили в 10 и 100 грн. на мой вопрос о возможном требовании госорганов об уплате такого налога они сказали, что этот налог вместо меня биржа оплачивает сама (то есть это получается 1 и 10 грн). И ко мне не было вообще претензий об оплате налога.
Ден
Ты договор купли-продажи не подписывал, за тебя его подписывал человек, на основании доверенности которую ты выдал на свой автомобиль. По этой доверенности он наверное снял авто с учёта, а потом заключил договор купли продажи со своими, допустим родственниками, а они оформляли авто уже на себя. А так как ты был владельцем авто, налоговая прислала тебе письмо, и их не интересует что ты не подписывал договор купли-продажи, ведь авто снято с учёта и поставлено на нового владельца значит был переход прав собственности. А переход прав собственности, в твоей ситуации, происходит на основании договора купли-продажи или договора дарения отвоего имени.
Ден
По поводу оценки авто - цену они берут не ту что в договоре купли-продажи, а ту во сколько оценит эксперт. Т.к. правило в биржевых договорах купли-продажи сумма составляет 200-300 грн.
Поэтому при постановке на учёт необходимо пройти оценочного эксперта чтобы он оценил рыночную стоимость авто, для оплаты сбора в пенсионный фонд 3% от рыночной стоимости авто, а не от 300,00 грн.
Вот и налоговая цепляется за рыночную стоимость авто, а не за стоимость которая указана в договоре купли-продажи.
-dp-
Цитата(maxwell @ Apr 2 2010, 09:27 ) *
п.с. я когда продавал свои мотоциклы оформлял договор купли-продажи через биржу. их оценили в 10 и 100 грн. на мой вопрос о возможном требовании госорганов об уплате такого налога они сказали, что этот налог вместо меня биржа оплачивает сама (то есть это получается 1 и 10 грн). И ко мне не было вообще претензий об оплате налога.

правильный способ законно уйти от переплаты налогов blum.gif
п.с. 3% от оценочной стоимости в пенсионный фонд вполне хватит для государтсва!
VodoSKODnik
Давайте посмотрим следующее....smile.gif.....sad.gif..... mega_shok.gif
ЗУ «Про податок з доходів фізичних осіб»
1.2. Дохід - сума будь-яких коштів, вартість матеріального і нематеріального майна, інших активів, що мають вартість, у тому числі цінних паперів або деривативів, одержаних платником податку у власність або нарахованих на його користь, чи набутих незаконним шляхом у випадках, визначених підпунктом 4.2.16 пункту 4.2 статті 4 цього Закону, протягом відповідного звітного податкового періоду з різних джерел як на території України, так і за її межами.
З метою оподаткування до доходів платника податку також включаються:
звичайна вартість майна, яке передається платником податку за довіреністю іншій особі, якщо умови такої довіреності передбачають право такої іншої особи продати таке майно або відчужити його в інший спосіб, крім такої передачі між членами подружжя у межах спільної часткової або спільної сумісної власності
1.6. Загальний оподатковуваний дохід - будь-який дохід, який підлягає оподаткуванню згідно з цим Законом, нарахований (виплачений) на користь платника податку протягом звітного податкового періоду (далі - оподатковуваний дохід).
1.18. Рухоме майно - майно, відмінне від нерухомого.
3.1.2. чистий річний оподатковуваний дохід, який визначається шляхом зменшення загального річного оподатковуваного доходу на суму податкового кредиту такого звітного року;
4.2.6. частина доходів від операцій з майном, розмір якої визначається згідно з положеннями статей 11 - 12 цього Закону;
8.2.1. Платник податку, що отримує доходи, нараховані особою, яка не є податковим агентом, зобов'язаний включити суму таких доходів до складу загального річного оподатковуваного доходу та подати річну декларацію з цього податку.
8.2.2. Особою, яка не є податковим агентом, вважається нерезидент або фізична особа, яка не має статусу суб'єкта підприємницької діяльності, або не є особою, яка здійснює незалежну професійну діяльність.
Стаття 12. Оподаткування операцій з продажу або обміну об'єкта рухомого майна

12.1. Дохід платника податку від продажу об'єкта рухомого майна протягом звітного податкового року оподатковується за ставкою, встановленою пунктом 7.1 статті 7 цього Закону.

12.2. Як виняток із пункту 12.1 цієї статті при продажу одного з об'єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля, мотоцикла, моторолера або моторного (парусного) човна не частіше одного разу протягом звітного податкового року доходи продавця від зазначених операцій оподатковуються за ставкою в розмірі 1 відсотка від вартості такого об'єкта рухомого майна за умови сплати (перерахування) ним суми державного мита до бюджету або суми плати нотаріусу за нотаріальне посвідчення відповідного договору до такого посвідчення.

Дохід, отриманий платником податку від продажу протягом звітного податкового року більш ніж одного із зазначених об'єктів, підлягає оподаткуванню за ставкою, визначеною пунктом 7.1 статті 7 цього Закону.

Зазначені операції відображуються в реєстрі об'єктів рухомого майна.

(пункт 12.2 статті 12 у редакції
Закону України від 25.03.2005 р. N 2505-IV)

12.3. Якщо об'єкт рухомого майна продається за посередництвом юридичної особи (її філії, відділення, іншого відокремленого підрозділу) або представництва нерезидента, то така особа вважається податковим агентом платника податку стосовно оподаткування доходів, отриманих таким платником податку від такого продажу.

12.4. Якщо один об'єкт рухомого майна обмінюється на інший об'єкт рухомого майна, то кожна із сторін договору міни сплачує 50 відсотків від суми податку, що визначається шляхом застосування ставки податку, визначеної пунктом 7.1 статті 7 цього Закону, до вартості майна, розрахованої за звичайними цінами, яке відчужується кожною із сторін.

12.5. Податковим агентом при здійсненні операцій з відчуження об'єктів рухомого майна в порядку, передбаченому в статті 12 цього Закону, є нотаріус, який посвідчує відповідний договір або дійсність підписів сторін угоди за наявності документа про сплату податку сторонами договору.

Для оформлення договору платник податку зобов'язаний здійснити дії щодо сплати податку з доходу від операцій з відчуження об'єктів рухомого майна, а нотаріус - дії щодо подання інформації податковому органу в порядку, передбаченому в пункті 11.3 статті 11 цього Закону.

(пункт 12.5 статті 12 у редакції Закону
України від 25.03.2005 р. N 2505-IV)

12.6. Пункт 12.6 статті 12 виключено
Лист ВАСУ
від 06.07.2009 р. N 982/13/13-09
Про деякі питання практики вирішення справ за участю органів державної податкової служби
(за матеріалами справ, розглянутих Вищим адміністративним судом України у касаційному порядку)

8. Товарна біржа не здійснює посередницьку діяльність при продажу об'єктів за біржовими угодами, а тому не є податковим агентом у розумінні пункту 12.3 статті 12 Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб".

Товарна біржа "А" звернулася до суду з позовом до державної податкової інспекції про визнання недійсним податкового повідомлення-рішення.

Рішенням місцевого суду від 21 липня 2005 року, залишеним без змін постановою суду апеляційної інстанції від 1 вересня 2005 року, позов задоволено: визнано недійсним податкове повідомлення-рішення в частині визначення товарній біржі "А", відповідно до пункту 2 статті 6 Декрету Кабінету Міністрів України "Про прибутковий податок з громадян", пункту 7.1 статті 7, пунктів 12.1, 12.3, 12.6 статті 12 Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб", податкового зобов'язання за платежем з прибуткового податку та штрафні санкції, накладені на підставі підпункту 17.1.9 пункту 17.1 статті 17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами".

Висновок судів про наявність підстав для задоволення позову мотивовано тим, що товарна біржа не є податковим агентом громадян стосовно оподаткування доходів, отриманих від продажу автомобілів за біржовими угодами, а відтак, донарахування позивачу податкових зобов'язань з прибуткового податку та з податку з доходів фізичних осіб за такими угодами згідно зі спірним податковим повідомленням-рішенням є неправомірним.

Перевіривши правильність застосування судами першої та апеляційної інстанцій норм матеріального та процесуального права, юридичної оцінки обставин справи, Вищий адміністративний суд України дійшов висновку, що касаційна скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.

Судами встановлено, що фактичною підставою для визначення позивачу спірної суми податкового зобов'язання слугував висновок державної податкової інспекції, викладений в акті перевірки від 15 жовтня 2004 року, про порушення пункту 7.1 статті 7, пунктів 12.1, 12.3 статті 12 Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб" внаслідок невиконання обов'язку податкового агента щодо нарахування, утримання та перерахування до бюджету податку з доходів фізичних осіб - продавців автомобілів за біржовими угодами, зареєстрованими товарною біржею "А".

Згідно з пунктом 1.15 статті 1 Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб" в редакції, чинній до набрання сили Законом України від 1 липня 2004 року N 1958-IV "Про внесення змін до Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб" (з 4 серпня 2004 року), податковий агент - юридична особа (її філія, відділення, інший відокремлений підрозділ) або фізична особа чи нерезидент або його представництво, які незалежно від їх організаційно-правового статусу та способу оподаткування іншими податками зобов'язані нараховувати, утримувати та сплачувати цей податок до бюджету від імені та за рахунок платника податку, вести податковий облік та подавати податкову звітність податковим органам відповідно до закону, а також нести відповідальність за порушення норм цього Закону.

Податковим агентом, зокрема, є фізична особа - суб'єкт підприємницької діяльності, яка використовує найману працю інших фізичних осіб, щодо виплати заробітної плати (інших виплат та винагород) таким іншим фізичним особам.

Пунктом 12.1 статті 12 вказаного Закону встановлено, що дохід платника податку від продажу об'єкта рухомого майна протягом звітного податкового року оподатковується за ставкою, встановленою пунктом 7.1 статті 7 цього Закону.

Якщо об'єкт рухомого майна продається за посередництвом юридичної особи (її філії, відділення, іншого відокремленого підрозділу) або представництва нерезидента, то така особа вважається податковим агентом платника податку стосовно оподаткування доходів, отриманих таким платником податку від такого продажу (пункт 12.3 статті 12 Закону).

Закон України "Про податок з доходів фізичних осіб" не розкриває змісту посередництва як ознаки податкового агента.

Відповідно до частини першої статті 295 Господарського кодексу України комерційне посередництво (агентська діяльність) є підприємницькою діяльністю, що полягає в наданні комерційним агентом послуг суб'єктам господарювання при здійсненні ними господарської діяльності шляхом посередництва від імені, в інтересах, під контролем і за рахунок суб'єкта, якого він представляє.

Не є комерційними агентами підприємці, що діють хоча і в чужих інтересах, але від власного імені (частина третя цієї статті).

Стаття 356 цього Кодексу регулює посередництво, пов'язане з випуском та обігом цінних паперів. При цьому суб'єктами такого посередництва визначені торговці цінними паперами, видами посередницької діяльності - виконання за дорученням, від імені та за рахунок емітента обов'язків з організації передплати на цінні папери або їх реалізації іншим способом; купівля-продаж цінних паперів, що здійснюється торговцем цінними паперами від свого імені, за дорученням і за рахунок іншої особи; купівля-продаж цінних паперів, що здійснюється торговцем цінними паперами від свого імені та за свій рахунок (частини друга та третя).

Поряд із торговцями цінними паперами (суб'єктами господарювання, що здійснюють посередництво у сфері випуску та обігу цінних паперів) Господарський кодекс України окремо визначає статус фондової біржі (стаття 360).

Аналіз наведених норм дає підстави для висновку, що посередництво означає діяльність уповноваженого суб'єкта із вчинення юридичних дій в інтересах іншої особи від імені цієї особи або від власного імені.

Відповідно до частини першої статті 279 Господарського кодексу України товарна біржа є особливим суб'єктом господарювання, який надає послуги в укладенні біржових угод, виявленні попиту і пропозицій на товари, товарних цін, вивчає, упорядковує товарообіг і сприяє пов'язаним з ним торговельним операціям.

Товарна біржа не займається комерційним посередництвом і не має на меті одержання прибутку (частина сьома цієї статті).

Згідно зі статтею 1 Закону України "Про товарну біржу" товарна біржа є організацією, що об'єднує юридичних і фізичних осіб, які здійснюють виробничу і комерційну діяльність, і має за мету надання послуг в укладенні біржових угод, виявлення товарних цін, попиту і пропозицій на товари, вивчення, упорядкування і полегшення товарообігу і пов'язаних з ним торговельних операцій.

Обов'язками товарної біржі, як це передбачено частиною другою статті 280 Господарського кодексу України та статтею 4 Закону України "Про товарну біржу", є: створення умов для проведення біржової торгівлі; регулювання біржових операцій; регулювання ціни на товари, що допускаються до обігу на біржі; надання членам і відвідувачам біржі організаційних, інформаційних та інших послуг; збір, обробка і розповсюдження інформації, що стосується кон'юнктури ринку.

Статутом товарної біржі "А" закріплено, що біржа реєструє факт укладення угод на торгах та вносить інформацію за укладеними угодами до реєстру угод; визначає порядок укладення і оформлення угод купівлі-продажу, веде облік біржових операцій; визначає регламент, місце проведення та умови торгів; надає учасникам біржових торгів необхідне обладнання, технічну та програмну підтримку; визначає заходи щодо управління ризиками, що можуть виникати на біржовому ринку; встановлює та наглядає за виконанням дисциплінарно-етичних норм учасниками біржових торгів.

Згідно з частиною першою статті 281 Господарського кодексу України основним документом, що регулює порядок здійснення біржових операцій, ведення біржової торгівлі та розв'язання спорів з цих питань, є правила біржової торгівлі.

Відповідно до підпунктів 2.1, 2.2 пункту 2 "Біржові посередники" Правил біржової торгівлі товарної біржі "А" біржова торгівля здійснюється шляхом проведення біржових операцій членом біржі: за замовленням клієнта, від свого імені та за власний рахунок або від свого імені та за рахунок клієнта (брокерська діяльність); від свого імені та за власний рахунок для власних потреб чи з метою подальшого перепродажу (брокерська діяльність). Член біржі, статутом якого не передбачена посередницька діяльність, має право займатися виключно брокерською діяльністю з реальним товаром.

Оплата клієнтами послуг членів біржі або брокерів за виконання замовлень із купівлі-продажу на біржі здійснюється у вигляді комісійної або брокерської винагороди, розмір якої може регулюватися внутрішнім документом біржі. Інші послуги, які надають посередники, оплачуються за згодою обох сторін відповідно до чинного законодавства.

Пунктом 3.2 Правил біржової торгівлі визначено, що учасниками біржових торгів є брокери - фізичні особи, зареєстровані на біржі відповідно до її статуту, обов'язки яких полягають у виконанні доручень членів біржі, яких вони представляють, щодо здійснення біржових операцій шляхом підшукування контрактів і поданні здійснюваних ними операцій для реєстрації на біржі; біржові маклери - працівники біржі, які ведуть біржові торги, фіксують усну згоду брокерів на укладення угоди на певних умовах; члени біржі - відповідно до Закону України "Про товарну біржу"; інші особи - за погодженням з директором біржі.

Біржова угода проходить два етапи укладення: починається з оголошення пропозиції продавця (1 етап) і закінчується в момент оформлення письмового біржового контракту (2 етап). Брокери або члени біржі зобов'язані підписати контракт, а біржа - зареєструвати його не пізніше наступного за укладенням угоди робочого дня. Відповідно до Правил біржової торгівлі біржовому контракту присвоюється реєстраційний номер, його форма та зміст затверджуються та засвідчуються печаткою біржі.

Частиною другою статті 15 Закону України "Про товарну біржу" встановлено, що угоди, зареєстровані на біржі, не підлягають нотаріальному посвідченню.

Правовий статус товарної біржі свідчить, що вона здійснює організацію торгового процесу, забезпечує дотримання учасниками біржових торгів досягнутих домовленостей щодо купівлі-продажу товарів, які продаються на цих торгах, засвідчує факт укладення біржових угод та гарантує їх виконання. Така діяльність біржі не є здійсненням юридичних дій в інтересах іншої особи, а тому не є посередництвом.

Та обставина, що зареєстровані на біржі угоди не потребують нотаріального посвідчення, а приватні нотаріуси як особи, що здійснюють незалежну професійну діяльність, Законом України від 1 липня 2004 року N 1958-IV "Про внесення змін до Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб" визнані податковими агентами, не означає, що товарна біржа через схожість юридичних наслідків реєстрації біржових угод з нотаріальним посвідченням договорів має статус податкового агента.
З огляду на викладене суди першої та апеляційної інстанцій дійшли правильного висновку про відсутність законних підстав для визначення позивачу податкових зобов'язань відповідно до спірного податкового повідомлення-рішення.
VodoSKODnik
Итак
Вариант №1
Продажа авто по генералке
Никаких последствий не наступает пока автомобиль не будет снят с учёта и не поставлен на учёт уже на другого человека. Как только факт постановки на учёт свершился...плати налог 15 % от стоимости авто...уточню...стоимости экспертной (рыночной), а не той за которую Вы его продали.

Вариант № 2
Продажа авто через Товарную биржу
Согласно указанного выше (см. Письмо ВАСУ) биржа не является налоговым агентом...поэтому платить будете всё равно Вы. Ставка также 15 %...и также от экспертной (рыночной) стоимости авто...а не из той суммы которая указана в биржевом договоре. Хотя налоговая считает что биржа всё таки есть налоговым агентом...но их разъяснения устаревшие и скорее всего если дело дойдёт до суда...то он (суд)будет руководствоваться Письмом ВАСУ.

Вариант № 3
Продажа авто через нотариуса
В таком случае нотариус есть налоговым агентом и он вместо Вас заплатит за Вас налог ( предварительно взяв его с Вас конечно). В таком случае Вам всё равно приходиться платить YAK///yj уже не 15%, а 1%
( 12.1. Дохід платника податку від продажу об'єкта рухомого майна протягом звітного податкового року оподатковується за ставкою, встановленою пунктом 7.1 статті 7 цього Закону. ---7.1. Ставка податку становить 15 відсотків від об'єкта оподаткування
12.2. Як виняток із пункту 12.1 цієї статті при продажу одного з об'єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля, мотоцикла, моторолера або моторного (парусного) човна не частіше одного разу протягом звітного податкового року доходи продавця від зазначених операцій оподатковуються за ставкою в розмірі 1 відсотка від вартості такого об'єкта рухомого майна за умови сплати (перерахування) ним суми державного мита до бюджету або суми плати нотаріусу за нотаріальне посвідчення відповідного договору до такого посвідчення. )



"Що стосується державного мита, то його справляння в Україні регулюється Декретом Кабінету Міністрів України від 21 січня 1993 року N 7-93 "Про державне мито" з відповідними змінами і доповненнями (далі - Декрет). Порядок його обчислення та сплати - Інструкцією про порядок обчислення та сплати державного мита, яка затверджена наказом Головної державної податкової інспекції України Міністерства фінансів України від 22 квітня 1993 року N 15 і зареєстрована в Міністерстві юстиції України 19 травня 1993 року за N 50, із змінами і доповненнями.

Статтею 1 зазначеного Декрету встановлено, що платниками державного мита на території України є фізичні та юридичні особи за вчинення в їхніх інтересах дій та видачу документів, що мають юридичне значення, уповноваженими на те органами.

Перелік найменувань документів і дій, за які сплачується державне мито, наведено у статті 2, а розмір ставок державного мита - у статті 3 Декрету.

Зокрема, державне мито за нотаріальне посвідчення договорів відчуження транспортних засобів, інших самохідних машин і механізмів дітям, одному з подружжя, батькам справляється у розмірі 1 відсотка суми договору, яка для обчислення державного мита повинна бути не нижче дійсної вартості транспортного засобу, іншої самохідної машини, механізму. За нотаріальне посвідчення договорів відчуження транспортних засобів, інших самохідних машин і механізмів іншим особам державне мито справляється у розмірі 5 відсотків суми договору, яка для обчислення державного мита повинна бути не нижче дійсної вартості транспортного засобу, іншої самохідної машини, механізму (підпункт "г" пункту 3 статті 3 Декрету).

Відповідно до статті 6 Декрету державне мито за вищезазначені дії сплачується за місцем розгляду та оформлення документів і зараховується до бюджету місцевого самоврядування. "


Вот такие дела...а теперь можем поспорить hi.gif
али
и давно все так запущено?! mega_shok.gif
VodoSKODnik
Цитата(али @ Apr 2 2010, 11:46 ) *
и давно все так запущено?! mega_shok.gif


По поводу генералки выходит что да...а по поводу товарной биржи...думаю что вопрос до этих пор спорный...но так как разъяснения налоговой и позиция ВАСУ не сходиться, а письмо ВАСУ от июля 2009 года - то с июля 2009 года.

Для лучшего понимания сказанного мной, в вложениях Письмо ДПА и ВАСУ
magic
Цитата(maxwell @ Apr 2 2010, 09:27 ) *
magic, думаю, что все же лучше прийти и сказать, что ты не продавал машину, ведь нету документов подтверждающих этот факт, пусть они докажут, что ты продал машину.
Теперь еще один вопрос, если ты все таки захочешь оплатить 1%, то от какой суммы его исчислять? ведь договора купли-продажи не существует в природе, а значит и оценка машины не производилась.

п.с. я когда продавал свои мотоциклы оформлял договор купли-продажи через биржу. их оценили в 10 и 100 грн. на мой вопрос о возможном требовании госорганов об уплате такого налога они сказали, что этот налог вместо меня биржа оплачивает сама (то есть это получается 1 и 10 грн). И ко мне не было вообще претензий об оплате налога.

Макс, как же нет, если при снятии с учета это отмечается в базе гаи и оттуда идет в налоговую. Если машина снята с учета и передана по доверенности, то через 10 дней с момента доверенности она уже не твоя - отсюда выходит ПРОДАЖА ТС.
VodoSKODnik
Цитата(magic @ Apr 2 2010, 12:05 ) *
Макс, как же нет, если при снятии с учета это отмечается в базе гаи и оттуда идет в налоговую. Если машина снята с учета и передана по доверенности, то через 10 дней с момента доверенности она уже не твоя - отсюда выходит ПРОДАЖА ТС.

+1 именно так и есть.. Ну а Максу...просто повезло что до него не добрались popka.gif acute.gif
Yury
Цитата(magic @ Apr 2 2010, 12:05 ) *
Макс, как же нет, если при снятии с учета это отмечается в базе гаи и оттуда идет в налоговую. Если машина снята с учета и передана по доверенности, то через 10 дней с момента доверенности она уже не твоя - отсюда выходит ПРОДАЖА ТС.

Я думал что право собственности переходит при оформлении сделки, а не после снятия с учёта
magic
Цитата(Yury @ Apr 2 2010, 12:25 ) *
Я думал что право собственности переходит при оформлении сделки, а не после снятия с учёта

все правильно, с момента сделки (в данном случае у нотариуса), может не совсем корректно указал (подчеркнул)
VodoSKODnik
Цитата(Yury @ Apr 2 2010, 12:25 ) *
Я думал что право собственности переходит при оформлении сделки, а не после снятия с учёта

Згідно із статтею 1000 ЦКУ за договором доручення одна сторона (повірений) зобов'язується вчинити від імені та за рахунок другої сторони (довірителя) певні юридичні дії. Правочин, вчинений повіреним, створює, змінює, припиняє цивільні права та обов'язки довірителя.
Для того щоб відбулася зміна власності, необхідною умовою є вчинення обумовленого правочину повіреною особою відповідно до змісту доручення чи змісту договору довіреності (стаття 1003 ЦКУ).
_ash
Цитата(maxwell @ Apr 2 2010, 09:27 ) *
magic, думаю, что все же лучше прийти и сказать, что ты не продавал машину, ведь нету документов подтверждающих этот факт, пусть они докажут, что ты продал машину.

я хоть и не юрист, но полностью поддержу эту точку зрения...

Цитата(magic @ Apr 2 2010, 12:05 ) *
Макс, как же нет, если при снятии с учета это отмечается в базе гаи и оттуда идет в налоговую. Если машина снята с учета и передана по доверенности, то через 10 дней с момента доверенности она уже не твоя - отсюда выходит ПРОДАЖА ТС.

да не выходит ПРОДАЖА, выходит переход права собственности ...

Цитата(Yury @ Apr 2 2010, 12:25 ) *
Я думал что право собственности переходит при оформлении сделки, а не после снятия с учёта

тех. паспорт на ТС - это документ подтверждающий право собственности ... получается что право собственности наступает после оформления сделки, а если таковая не проводилась, то с момента постановки на учет ..
по-моему так...
it_manager
Произошла та же фигня...
Продал машину в Марте 2009 года. С тех пор уже перевелся в налоговую в другом районе г. Киева и вот в Четверг звонок из старой налоговой (Голосеевской) с настоятельной просьбой придти и заполнить декларацию...
Машина продавалась по договору купли-продажи на товарной бирже. Сумма сделки - 17 грн, что является необлагаемым минимумом.
Пришел, попытался запонить декларацию с суммой 17 грн, а мне говорят мол нет, нельзя, пиши сумму за которую ты ее реально продал. Я говорю, что реально продал за 17 грн другу, а они грят нет, это противозаконно, ссылаясь на тот же закон Украины "Про оподаткування фызичних осыб". Еще шепнули, что надо бы заплатить минимум 1000 грн налога, а не то...
Да и не проблема в 1000 грн.
Проблема в том, что есть документ, а именно договор купли-продажи в котором указана сумма. Если я сейчас в декларации укажу другую сумму, значит я где-то обманываю, или там (в договоре) или здесь (в декларации), что тянет за собой уже совсем другую ответсвенность.
В интернете нашел кучу различных доводов, как в пользу моей правоты:
"У випадку укладення договору купівлі-продажу легкового автомобіля на товарній біржі, податок вираховується, виходячи із ціни легкового автомобіля, зазначеної у договорі. Ціну такого договору сторони мають право визначити у договорі самостійно, без експертної оцінки."
Так и то, о чем писали выше.

Господа юристы, подскажите, кто же прав?
Адвокат
Цитата(Ден @ Apr 2 2010, 09:56 ) *
Ты договор купли-продажи не подписывал, за тебя его подписывал человек, на основании доверенности которую ты выдал на свой автомобиль. По этой доверенности он наверное снял авто с учёта, а потом заключил договор купли продажи со своими, допустим родственниками, а они оформляли авто уже на себя. А так как ты был владельцем авто, налоговая прислала тебе письмо, и их не интересует что ты не подписывал договор купли-продажи, ведь авто снято с учёта и поставлено на нового владельца значит был переход прав собственности. А переход прав собственности, в твоей ситуации, происходит на основании договора купли-продажи или договора дарения отвоего имени.

+1 все верно, Коллега wink.gif
it_manager
Цитата(Адвокат @ Aug 30 2010, 12:49 ) *
+1 все верно, Коллега wink.gif

А как быть в моем случае?

Я подписывал договор, но, как я понимаю, за меня его оформляли СПД члены биржи на основе доверенности и в данном случае именно биржа должна была стать моим налоговым агентом.
Адвокат
Цитата(it_manager @ Aug 30 2010, 15:07 ) *
А как быть в моем случае?

Я подписывал договор, но, как я понимаю, за меня его оформляли СПД члены биржи на основе доверенности и в данном случае именно биржа должна была стать моим налоговым агентом.

Верно, налоговым агентом является юридическое лицо.
Lolka
Цитата(it_manager @ Aug 30 2010, 11:05 ) *
Произошла та же фигня...
Продал машину в Марте 2009 года. С тех пор уже перевелся в налоговую в другом районе г. Киева и вот в Четверг звонок из старой налоговой (Голосеевской) с настоятельной просьбой придти и заполнить декларацию...
Машина продавалась по договору купли-продажи на товарной бирже. Сумма сделки - 17 грн, что является необлагаемым минимумом.
Пришел, попытался запонить декларацию с суммой 17 грн, а мне говорят мол нет, нельзя, пиши сумму за которую ты ее реально продал. Я говорю, что реально продал за 17 грн другу, а они грят нет, это противозаконно, ссылаясь на тот же закон Украины "Про оподаткування фызичних осыб". Еще шепнули, что надо бы заплатить минимум 1000 грн налога, а не то...
Да и не проблема в 1000 грн.
Проблема в том, что есть документ, а именно договор купли-продажи в котором указана сумма. Если я сейчас в декларации укажу другую сумму, значит я где-то обманываю, или там (в договоре) или здесь (в декларации), что тянет за собой уже совсем другую ответсвенность.
В интернете нашел кучу различных доводов, как в пользу моей правоты:
"У випадку укладення договору купівлі-продажу легкового автомобіля на товарній біржі, податок вираховується, виходячи із ціни легкового автомобіля, зазначеної у договорі. Ціну такого договору сторони мають право визначити у договорі самостійно, без експертної оцінки."
Так и то, о чем писали выше.

Господа юристы, подскажите, кто же прав?

порылась в Лиге вот, что нашла:
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 18.02.2004 р. N 1139/6/17-3116
(Витяг)
... щодо визначення податкового агента - платника податку - фізичної особи стосовно оподаткування доходів, отриманих таким платником податку від продажу об'єктів рухомого майна на товарній біржі, і повідомляє.
Цивільним кодексом України, який набрав чинності з 01.01.2004 р., визначено, що угодою визнаються дії громадян і організацій, спрямовані на встановлення, зміну або припинення цивільних прав і обов'язків.
Згідно зі ст. 15 Закону України "Про товарну біржу" угода вважається укладеною з момента її реєстрації на біржі. Враховуючи вищенаведене, при проведенні біржової операції з купівлі-продажу рухомого майна одна зі сторін угоди (покупець) набирає право власності на рухоме майно, яке придбавається, а друга сторона угоди (продавець) одержує дохід від такого продажу тільки з моменту реєстрації угоди на біржі.
У ст. 1 Закону України "Про товарну біржу" зазначено, що товарна біржа за своїм правовим становищем має статус юридичної особи і має на меті, зокрема, надання послуг з укладення біржових угод.
Згідно з п. 12.3 ст. 12 Закону, якщо об'єкт рухомого майна продається за посередництвом юридичної особи (її філії, відділення, іншого відокремленого підрозділу) або представництва нерезидента, то така особа вважається податковим агентом платника податку стосовно оподаткування доходів, отриманих таким платником податку від такого продажу.
Пунктом 1.15 ст. 1 Закону визначено, що податковий агент - це юридична або фізична особа (резидент чи нерезидент), які незалежно від їх організаційно-правового статусу та способу оподаткування іншими податками зобов'язані нараховувати, утримувати та сплачувати цей податок до бюджету від імені та за рахунок платника податку, вести податковий облік та подавати податкову звітність до податкових органів, а також нести відповідальність за порушення норм цього Закону.
Отже, при укладенні на товарній біржі угод купівлі-продажу рухомого майна, яке належить продавцю - фізичній особі, податковим агентом такого платника - фізичної особи стосовно оподаткування доходів, одержаних ним від такого продажу, є товарна біржа. Нарахування, утримання і сплату до бюджету податку у даному випадку повинен здійснювати податковий агент (товарна біржа) відповідно до ст. 12 Закону.

из всего вышенаписаного делаем вывод: Налог должна была уплатить Товарная биржа!!!! темболее, что из Ваших слов сделка происходила в 2009 году, когда еще товарные биржы имели право осуществлять сделки по продаже-покупке авто!!!

пы.сы. письмо налоговой действительное не смотря на 2004 год.
VodoSKODnik
Цитата(Lolka @ Aug 30 2010, 17:07 ) *
порылась в Лиге вот, что нашла:
из всего вышенаписаного делаем вывод: Налог должна была уплатить Товарная биржа!!!! темболее, что из Ваших слов сделка происходила в 2009 году, когда еще товарные биржы имели право осуществлять сделки по продаже-покупке авто!!!

пы.сы. письмо налоговой действительное не смотря на 2004 год.

Письмо то действительное....да оно и не одно...в моих предыдущих сообщения в вложении есть подобное..... но вот только позиция ВАСУ (Высший административный суд Украины) расходиться с позицией налоговой....и опять же таки, если дело дойдёт до суда (заметьте что явно с инициативы самих же налоговиков, которые не смотря на свои же письма, в суде будут заявлять совершенно обратное diablo.gif ) то суд явно не будет руководствоваться письмом налоговиков...так как дело подлежит рассмотрению в админсудах и в этом случае практика ВАСУ будет как никогда кстати ( для налоговиков и суда конечно).
LIGHTET
Цитата(it_manager @ Aug 30 2010, 11:05 ) *
Произошла та же фигня...
Продал машину в Марте 2009 года. С тех пор уже перевелся в налоговую в другом районе г. Киева и вот в Четверг звонок из старой налоговой (Голосеевской) с настоятельной просьбой придти и заполнить декларацию...
Машина продавалась по договору купли-продажи на товарной бирже. Сумма сделки - 17 грн, что является необлагаемым минимумом.
Пришел, попытался запонить декларацию с суммой 17 грн, а мне говорят мол нет, нельзя, пиши сумму за которую ты ее реально продал. Я говорю, что реально продал за 17 грн другу, а они грят нет, это противозаконно, ссылаясь на тот же закон Украины "Про оподаткування фызичних осыб". Еще шепнули, что надо бы заплатить минимум 1000 грн налога, а не то...
Да и не проблема в 1000 грн.
Проблема в том, что есть документ, а именно договор купли-продажи в котором указана сумма. Если я сейчас в декларации укажу другую сумму, значит я где-то обманываю, или там (в договоре) или здесь (в декларации), что тянет за собой уже совсем другую ответсвенность.
В интернете нашел кучу различных доводов, как в пользу моей правоты:
"У випадку укладення договору купівлі-продажу легкового автомобіля на товарній біржі, податок вираховується, виходячи із ціни легкового автомобіля, зазначеної у договорі. Ціну такого договору сторони мають право визначити у договорі самостійно, без експертної оцінки."
Так и то, о чем писали выше.

Господа юристы, подскажите, кто же прав?

подскажите как решить ситуацию, если вы решили
у меня такая же всплыла ситуация
it_manager
Цитата(LIGHTET @ Sep 20 2010, 21:29 ) *
подскажите как решить ситуацию, если вы решили
у меня такая же всплыла ситуация

По закону мы правы. Я показал официальный документ по которому член биржи которому я доверил продал машину за 17 грн, что является необлагаемым минимумом.


В данном случае два закона входят в конфликт - закон о деятельности товарных бирж и закон о налогообложении физ лиц.

Пришел в налоговую и рассказал это своему инспектору, хотя, мне не было официальных писем и я мог вообще не приходить.

Пообещали сделать аудит, разобраться и т.д и т.п.
yats_13
чтоб не создавать новую тему, напишу тут:

на днях в почтовом ящике обнаружил письмо след содержания

]]>]]>

в 2009 году мною был продан ОДИН автомобиль на бирже по цене 10 грн. налоговым агентом как я понимаю выступала биржа. соответственно, какие ко мне вопросы?
я так понимаю, надо давить на то, что продано через биржу, налог должна оплатить она и пусть с неё спрашивают?
Login
Цитата(yats_13 @ Oct 2 2010, 10:26 ) *
в 2009 году мною был продан ОДИН автомобиль на бирже по цене 10 грн. налоговым агентом как я понимаю выступала биржа. соответственно, какие ко мне вопросы?
я так понимаю, надо давить на то, что продано через биржу, налог должна оплатить она и пусть с неё спрашивают?

совершенно верно, Мих Мих! )
берешь копию договора, говоришь о том, что нигде нет ограничения по цене, т.е. стороны по договору сами устанавливают цену товара, и ничем другим ты руководствоваться не должен, Гражданский кодекс Украины дает тебе на это право
биржа должна была заплатить налог - с нее и спрос
почему такая цена - так ты захотел (на крайняк сказать, что продал хорошему знакомому, другу, родственнику...)
четко дай понять, что больше не собираешься в след раз приходить и давать ответы на их дурацкие вопросы
ты совершил что-то противозаконное? - нет! налог уплачен, цена установлена сторонами, оценка на тот момент не требовалась
пусть идут в лес или приводят законодательство в соотвествие со своими требованиями - типа цена не должна быть меньше оценочной, с которой и уплачивается налог
раз на тот момент такого требования не было -пусть нервно курят бамбук
расскажешь как прошло
magic
yats_13, да...1,5грн налога это жесть smile.gif
Вот так у нас страна и умирает biggrin.gif

Расскажешь как прошло
yats_13
magic, с понтом тут на форуме кто-нибудь продавал машины до запрета бирж дороже 100 рэ biggrin.gif
Login
Цитата(magic @ Oct 2 2010, 14:49 ) *
yats_13, да...1,5грн налога это жесть smile.gif
Вот так у нас страна и умирает biggrin.gif

Расскажешь как прошло

а кстати, Миша, не посмотрел сколько у тебя продажная цена - если 10 гривен, то о каком налоге вообще может идти речь?, если необлагаемый налогом минимум доходов граждан -это 17 грн. и облагается только сумма выше, но никак не ниже
так что биржа и не должна была платить никакой налог, так им, туркам, и объясни!
Саня, а причем здесь страна умирает? было бы как раньше (по Декрету о налогообложении физлиц) - обложи ты разницу между продажной ценой и покупной (что и составляет собственно твой доход, если он есть, конечно) - кто бы слово сказал? я первый бы так платил, т.к. считаю это справедливым
а так, купил машину, выложил херову тучу денег за постановку на учет, потом захотел продать - нехило за снятие с учета и еще потом со всей продажной цены заплати налог - это нормально по-твоему?
yats_13
да, мы платим 2 раза налог: при покупке 3% в ПФ. при продаже как минимум 5%. где логика? зачем я должен платить 2 раза? и что я имею с этого? БОЛТ. чтобы сняться/поставить на учёт надо выходить туеву хучу очередей, везде подмазать и только после убитого на этого целого дня есть надежда на положительное решение вопроса...
yats_13
вступление. прихренячил я туда к 10 сегодня. мама... очередь перед входом в здание человек 200. и это не предел smile.gif
если успею вечером заеду. нах надо стоять столько
Адвокат
Цитата(yats_13 @ Oct 5 2010, 11:25 ) *
вступление. прихренячил я туда к 10 сегодня. мама... очередь перед входом в здание человек 200. и это не предел smile.gif
если успею вечером заеду. нах надо стоять столько

у тебя ж в приглашении все реквизиты есть? пиши письменное пояснение ситуации (правильное!) и отправляй по почте einstein.gif
yats_13
Адвокат, спс. мне это уже разъяснили. можно было написать ответ. к тому письмо без уведомления и без подписи начальника. зам расписался.

теперь по теме. оказывается очередь не в тот кабинет была smile.gif немного тупанул. зашёл. меня там как будто и особо не ждали. думаю, надо же, какой я законопослушный гражданин smile.gif

далее был диалог: Я и налоговый инспектор (НИ)

Я: Добрый день! вот мне намедни пришла вот эта замечательная бумага (см. сообщение №24 данной темы)
НИ: Вы машину продавали в 2009 году?
Я: да.
НИ: а налоги вы заплатили?
Я: я продал её через биржу, которая является моим налоговым агентом, сумма сделки 10 грн., с такой суммы налог не платится.
НИ: а какой автомобиль?
Я: Мазда 3.
НИ: Продайте мне мазду 3 за 10 грн!
Я: No problem!
НИ: Машина не может стоить 10 грн. Заполняйте декларацию и укажите там реальную стоимость автомобиля. Либо пишите заяву на имя начальника о том, что я такой-то продал авто такое-то за 10 грн. согласно договору такому-то. копию его добавляете. и отдаёте в канцелярию. после этого мы проверяем за какую цену вы могли продать этот автомобиль. обычно мы делаем так: сумму 3% ПФ при постановке на учёт умножаем в 5 раз. Это и есть тот налог, который вы должны нам заплатить и доказываем, что вы не могли продать свой автомобиль за 10 рэ.
Я: супер!!! разбирайтесь, доказывайте, за сколько я её продал.

на этом наш диалог закончился. я решил ничё не писать пока ,ни заяв, ни деклараций тем более, раз сумма сделки меньше 17 грн., если надо будет, я думаю, они мне наклепают ещё с десяток таких приглашений.
проконсультировавшись с компетентными в этом плане людьми, я узнал вот что:
1) если вам приходит писулька не заказным письмом, без ПОДПИСИ НАЧАЛЬНИКА, именно начальника, а не зама-перезама, либо кого-то ещё, то можно это письмо выкинуть в мусор. и никуда не идти. Но, можно пойти и другим путём smile.gif написать им письмо ответ на имя того, кто писал, что вот мол я такой-то, человек очень занятой, не имею времени к вам прийти, если вы меня так хотите видеть, то пускай мне пришлют письмо уведомление, подписанное НАЧАЛЬНИКОМ налоговой.
2) и ТОЛЬКО ЕСЛИ вас официально приглашает начальник, то тогда нужно идти и предоставить копию договора с пояснением о том, что машину такую-то продал за такие-то деньги.
всё.

Мораль сей басни: не надо тратить своё время, товарищи, на этот развод.
Agilent®
Цитата(Login @ Oct 2 2010, 20:56 ) *
Саня, а причем здесь страна умирает? было бы как раньше (по Декрету о налогообложении физлиц) - обложи ты разницу между продажной ценой и покупной (что и составляет собственно твой доход, если он есть, конечно) - кто бы слово сказал? я первый бы так платил, т.к. считаю это справедливым
а так, купил машину, выложил херову тучу денег за постановку на учет, потом захотел продать - нехило за снятие с учета и еще потом со всей продажной цены заплати налог - это нормально по-твоему?

+100000000
Login
Миш, ну если судить с правовой точки зрения, то письмо подписанное шо замом, шо начальником такого же содержания, имеет формально одну и ту же ценность
твои компетентные люди наверное путают такие письма с предписанием на проверку субъектов хозяйствования или предоставление документов по встречной проверке предприятия
насколько я помню, предписание такое должно быть подписано именно начальником. в нем указывается, кому и на какой срок какие даются права и на какую проверку, оно кроме даты и исходящего должно быть на номерном бланке и только все эти реквизиты дают право допустить указанных в нем лиц к такой проверке (если она предусмотрена их Законом о налоговых органах)
в твоем же конкретном случае эти письма даже не повестки в понятии уголовного судопроизводства, только по которым предусмотрен принудительный привод в случае повторного их игнорирования (реквизиты самой повестки не буду здесь описывать)
так что способы реагирования на такие письма у людей в 90% случаях - именно в корзину, тем более что не было доказательств личного тобой их получения (росписи в получении)
а вот то, что ты все-таки сходил и пообщался и теперь народ знает, чего им ждать в таких случаях (а это тупой разводняк, расчитанный на испуганных обывателей) - за это тебе респект и уважуха, спасибо!
yats_13
Login, мне говорили именно про начальника. и именно письмо-уведомление.
в любом случае, мой приход нигде не фиксировался. поэтому можно смело забивать.
enastris
ха - спасибо! Познавательная получилась статья...
только вопрос с тем - почему человек при покупке и постпродаже должен уплачивать один и тот же налог 2 раза так и остаётся открытым...
если бы дело касалось оптово-розничной торговли, тогда там другие правила и налогообложение, а тут имущество...
как то немного тупо получается
yats_13
enastris, ну так у нас всё так. купил - заплати 3%. продал - в 5 раз больше - 15%. хорошо, что ещё при прохождении ТО не надо платить налог
у меня кстати, судя по их разбирательствам, налога от продажи МПСки - на 25к гривен smile.gif нормально так smile.gif
Адвокат
]]>http://www.kyivsta.gov.ua/news/2010/10/1015.htm]]>
Податківці міста Києва постійно проводять комплексні заходи задля виявлення громадян, що продають свої транспортні засоби за ціною, нижче оціночної вартості.
Уважаемые одноклубники, не будьте ло...ами - не ведитесь на понты налоговых органов! Сначала проанализируйте ситуацию, прикиньте кто может дать ГНИ пояснения против вас и, если таковых нет (т.е. вы уверены в "правдивости" ваших показаний), пишите пояснения с не сильно закрученным сюжетом wink.gif
yats_13
и опять (см. пост ]]>№24]]>) мне пришло письмо. точно такое же. решил не идти, т.к. в прошлый раз я только потратил время на эти походы.
Kela
Я вам расскажу свою историю, у моего отца была старая праворукая королла, которую он продал по доверенности где-то в 2003 году, в 2007 год он умер.
В 2010 году мне пришла бумажка мол, вы (отец) продали машину - уплатите налог.
Значит ее сняли с учета и переоформил. Я никуда не ходил, никому ничего не объяснял.

После с налоговой пришло письмо снова него, он был ФОПом, где-то с 2000 по 2004, в 2005 закрылся. И вот в 2010 приходит от налоговой бумажка, мол прийдите, покажите свои декларации и прочую макулатуру. Я им делаю скан. свителельства о смерти, заверяю фотокопию у нотариуса и отправляю заказным письмо с сопроводительным листом, мол так и так - умер человек не пишите больше. Но нет, письма приходили еще раза четыре с промежутком в квартал. Аналогично с письмом по машине - забил. В итоге приходить перестали.

Как говорят юристы - если вам бумага пришла не "под роспись" - можно забить. Нет доказательств что вы ее получили.
VasKo
Цитата(Kela @ Nov 26 2012, 15:05 ) *
Как говорят юристы - если вам бумага пришла не "под роспись" - можно забить. Нет доказательств что вы ее получили.

интересно, какие это юристы могут давать такие советы....
Dracula
Чорные... biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Для просмотра полной версии этой страницы, пожалуйста, пройдите по ссылке.
Русская версия IP.Board © 2001-2024 IPS, Inc.